Co to kolagen vlastně je

 1. kolagen je nejdůležitějším lidským proteinem a hlavní součástí pojivové tkáně – tvoří 30 % všech proteinů přítomných v organismu
 2. účastní se životních funkcí téměř všech systémů, orgánů a tkání
 3. je odpovědný za udržování správné úrovně hydratace kůže a obnovu jejích buněke
 4. kolagenová vlákna jsou základními stavebními kameny mj. kůže, šlach, kostí, kloubů, rohovky
 5. kolagen obsahuje výjimečné složení s ohledem na obsah glycinu, prolinu a lysinu.
 6. s narůstajícím věkem tvorba kolagenu v kůži zpomaluje
 7. po 25. roce života začíná množství kolagenu v lidském organismu klesat, každý rok o 1 %

následky nedostatku kolagenu?

 1. rychlejší stárnutí kůže
 2. ztráta pevnosti a pružnosti kůže
 3. tuhost kloubů, bolest páteře
 4. lámavost a matnost vlasů
 5. suchost a podráždění kůže
 6. vznik hlubokých vrásek
 7. vznik celulitidy
 8. barevné změny kůže
 9. strie

Časté dotazy na produkt Collibre®

Mohou Collibre® používat také těhotné ženy?

Častou otázkou, se kterou se často setkáváme, je, zda je Collibre® vhodný také pro těhotné ženy. Ačkoliv se jedná o velmi šetrný prostředek, nemůžeme, bohužel, na tuto otázku odpovědět kladně. Omezuje nás totiž právní aspekt, který nám přikazuje uvádět na obalu potravinového doplňku informaci, že není vhodný pro děti a těhotné ženy.

Collibre® naopak výslovně doporučujeme užívat po porodu. Tělo totiž v takové situaci potřebuje dodatečnou výživu, aby se dokázala zregenerovat. Kolagen Collibre® Vám pomůže dostat se zpět velmi rychle do kondice. Collibre® je neocenitelný pro zdravé vlasy, nehty a pokožku. S Collibre® se tak budete cítit opět skvěle už velmi brzo po porodu.

Používat Collibre® i během kojení? Pro sebe i miminko můžete udělat lépe

Asi netřeba zdůrazňovat, že těhotenstvím porod i mateřství přináší Vašemu tělu obrovskou zátěž. Zázrak přivedení nového života na svět si zkrátka vybírá svou daň. Ženské tělo dostává pořádně zabrat i po porodu. Tvorba mateřského mléka je totiž velmi náročná na živiny. Proto je potřeba hledat prostředky, které Vám co nejrychleji pomohou k tomu, abyste se opět cítila skvěle.

Vaše tělo po porodu ví, že vychovat zdravého potomka je ten nejdůležitější úkol. Proto při tvorbě mateřského mléka někdy neváhá sáhnout do vlastních zásob. Cenné živiny je poté potřeba opět doplnit. Mnoho čerstvých maminek jistě potvrdí, že při kojení zpozorovaly kruhy pod očima, častější padání vlasů nebo lámající se nehty. Tyto signály znamenají jediné. Tělu chybí životně důležité živiny – zejména kolagen.

Existují různé formy, jak tuto životně důležitou látku do těla doplnit. Jen jeden je však zdaleka nejjednodušší. Řeč je drinku Collibre®. Pouze jeden drink denně totiž stačí k doplnění potřebné dávky kolagenu. Přísun kolagenu totiž zajistí doplnění chybějícího proteinu a drahocenné energie. Vaše tělo pak může to nejlepší předat skrze mateřské mléko i Vašemu miminku.

Jak Collibre® skladovat? A jakou má trvanlivost?

Kolagenový nápoj Collibre® je proteinový produkt vyráběný inovativní patentovanou recepturou z přírodních ingrediencí bez použití konzervačních látek. Chlazený vám možná bude chutnat lépe. Je však možné skladovat jej za běžných pokojových teplot. Skladování v chladu nemá vliv na dobu trvanlivosti, která je 1,5 roku (18 měsíců).

Končím třicetidenní kůru, kdy je dobré ji zopakovat?

Je jen na vás, jak často kolagen budete užívat. Po dosažení 25 let věku postupně ztrácíme schopnost kolagen produkovat. Kolik a jak často jej chcete tělu dodávat, musíme rozhodnout sami. Aby byly účinky užívání tohoto přípravku co nejlepší a rozdíl byl viditelný, doporučujeme na základě lékařských výstupů užívat kolagen po delší dobu.

Kolagenový nápoj Collibre® obsahuje největší dávku kolagenu v jedné porci na trhu. Díky tomu dodáte tělu doporučenou denní dávku kolagenu rychle a snadno. Díky praktickému balení si jej můžete vzít s sebou na cesty, do kabelky nebo tašky. Není nutné nic odměřovat, vážit, míchat nebo mixovat. Jeho užívání je praktické a snadné.

Kdy tělo ztrácí svou schopnost produkovat kolagen?

Po překročení věku 25 let postupně ztrácíme schopnost produkovat kolagen, což je druh pojiva našich vnitřních orgánů a stavební blok pohybového aparátu a kůže.

Doplněním vhodným hydrolyzátem kolagenu můžeme zpomalit stárnutí našeho těla a předcházet některým obtížným onemocněním.

Je lepší kolagen hovězí nebo vepřový?

Není podstatné, zda jsou zdrojem kolagenu ryby, vepři nebo hovězí dobytek. Nejdůležitější je hydrolýza kolagenu. To znamená, na jak malé „kousky“ je proteinový řetězec rozložen tak, aby byl kolagen v organismu snadno a rychle vstřebatelný. Pokud jsou částice příliš velké, organismus je vyloučí dříve, než stihne kolagen vstřebat. Collibre® je hydrolyzovaný kolagen, který dosahuje až 95 % vstřebatelnosti do organismu.