K čemu naše tělo potřebuje kolagen?

K čemu naše tělo potřebuje kolagen?

Jedná se o nejdůležitější protein lidského těla. Vytváří pružná a pevná vlákna, sítě a struktury nalézající se v celém našem organismu. Kolagen tvoří 30 % všech proteinů v organismu a až 70% kůže. Známo je minimálně 27 různých typů kolagenů. Nesou odpovědnost za pevnost, pružnost a správnou funkci všech tkání, na jejichž stavbě se podílí.

Pro pevný a odolný pohybový aparát

Kolagen je základní stavební hmotou celého našeho těla, a hlavně pojivových tkání. Celkově tvoří strukturu vazů, šlach, chrupavek, kostí a zubů. Díky tomu zajišťuje jejich pevnost, odolnost a správnou funkci. Je důležitý pro regeneraci silně namáhaných kloubů a šlach u fyzicky aktivních lidí a sportovců. Zlepšuje celkový stav kostí, chrupavek a zubů. Pomáhá také k rychlejšímu hojení a růstu kostí po zlomeninách a může ulevit od bolestí spojených s artritidou.

Pro zdravou pleť, vlasy a nehty

Kolagen se také někdy nazývá elixírem mládí – máme-li ho v organismu dostatek, pomáhá nám udržovat naši kůži pružnou, vypnutou a také správně hydratovanou. Na pohled celkově omlazuje a kolagenu dále vděčíme za lesklé, pevné a dobře vypadající vlasy i nehty. Zabraňuje dále vypadávání vlasů, což je velmi zajímavá vlastnost. Kolagen také dokonce ovlivňuje stav celulitidy a strií.

Pro správné fungování našeho imunitního systému

Kolagen plní velmi důležitou funkci také v lidském imunitním systému. Podílí se na správném fungování základních životních funkcí téměř všech systémů a orgánů. Zabraňuje pronikání a šíření patogenních mikroorganismů, toxinů a rakovinotvorných buněk do organismu. Pomáhá předcházet nebo oddálit nástup onemocnění s nimi spojených.

Dodejme tělu potřebné množství kolagenu!

Bohužel člověk není přirozeně schopen zastavit ztrátu kolagenu a snižování jeho tvorby v organismu, nicméně celý proces můžeme zpomalit. Ztrátu kolagenu lze minimalizovat zdravým životním stylem, výživnou stravou i přiměřenou mírou pohybu. Kolagen však lze tělu nahradit opět jen samotným kolagenem. Proto jsme v našich švýcarských laboratořích vyvinuli Collibre.